"Nie ma wolności bez solidarności"

"Nie ma wolności bez solidarności" tak zatytułowaliśmy wystawę związaną z ogłoszonym przez MEN "Rokiem Historii Najnowszej".

Eksponaty stanowiące kompilację ekspozycji pożyczonych z Muzeum w Rybniku oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku wzbogaciliśmy prezentacją osoby ks. Franciszka Blachnickiego - między innymi dzięki uprzejmości Redakcji "Gościa Niedzielnego". Wszystkim Instytucjom serdecznie dziękujemy. Do organizacji wystawy włączyły się również Biblioteka Publiczna Miasta Rydułtowy i Parafia św. Jerzego. Otwarcie ekspozycji nastąpi w dwóch "odsłonach" - najpierw 9 lutego (wtorek) o godzinie 17.00 w sali wystawowej rydułtowskiej Biblioteki, następnie - 14 lutego w Oratorium św. Józefa. Wystawę dopełniają filmy i prezentacje multimedialne, a w niedzielę homilie ks. dr Henryka Olszara - adiunkta Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Do zwiedzenia wystawy szczególnie zapraszamy mieszkańców Rydułtów oraz zainteresowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów.

Opracowane przez: admin Admin dnia: 2010-02-07 11:00:38