Wiadomości
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2017-12-18 20:28:51

Dzisiaj grupę projektową Deutsch hat Klasse swoją obecnością zaszczycili: burmistrz Rydułtów Pani Kornelia Newy oraz wiceburmistrz Pan Marcin Połomski. Uczniowie mieli okazję pokazać swoją pracownie, w której ciągle pojawiają się nowe pomoce naukowe oraz opowiedzieć o ubiegłorocznym sukcesie.

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2017-12-14 22:32:10
eTwinnerzy z 1C zapraszają serdecznie do udziału w międzynarodowym głosowaniu na logo oraz poster projektu "Worldwide Love and Peace". Pomóżcie nam wybrać najciekawsze prace, przygotowane przez partnerskie szkoły z Grecji, Bułgarii, Turcji, Włoch i Polski! Każdy może oddać tylko 1 głos na 1 pracę do 19 grudnia (nie może to być polska praca, niestety)
Mirosława Dyka-Płonka
Przy okazji można przyjrzeć się, jak działa narzędzie do internetowych dyskusji i głosowania online triceder (https://www.tricider.com)
(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2017-12-13 21:49:44

12 grudnia odbył się w naszej szkole pierwszy z konkursów ogłoszonych z okazji 70-lecia liceum na Skalnej. Swoją wiedzą nt. noblistów literackich mogli się pochwalić świetnie przygotowani uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych.

Laureaci konkursu:

I miejsce
Matylda Kołek i Wiktoria Szczęsny

Szkoła Podstawowa w Rogowie,

opiekun – Pani Ewa Baranek

II miejsce
Piotr Pietrasiak i Roksana Wojciechowska

Szkoła Podstawowa im. Górniczego Stanu w Rybniku – Niewiadomiu,

opiekun – Pani Anna Lapman

III miejsce
Łukasz Prawdzik i Natalia Poziomka

Szkoła Podstawowa im. Górniczego Stanu w Rybniku – Niewiadomiu

opiekun – Pani Anna Lapman

 

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2017-12-13 20:22:00

TVT po godzinach 

Danuta Maćkowska

i Katarzyna Zöllner-Solowska

Zapraszamy do obejrzenia!

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2017-12-13 19:31:04

Wiemy z historii, że kumulacją i efektem omawianych zachowań może być eskalacja przemocy fizycznej i psychicznej, zwana powszechnie wojną. Wyniszczanie innych osób lub całych narodowości nie jest efektem bujnej wyobraźni, lecz faktem historycznym. Dlatego uczestnicy projektu odwiedzają miejsce szczególne – obóz Auschwitz-Birkenau, w którym jeden człowiek drugiemu człowiekowi uczynił rzecz potworną. Następnie uczniowie, nauczyciele i policjanci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów Centrum Żydowskiego. Dzięki nim dowiadują się o przyczynach i skutkach problemów, jakimi są mowa nienawiści, nietolerancja, dyskryminacja i ocenianie ludzi na podstawie stereotypów. Aby zwiększyć oddziaływanie i dotrzeć do jak największej liczby osób, stworzone zostały 3 filmy promocyjne

Bo liczy się człowiek - odc.1/3 Wygląd 

Bo liczy się człowiek - odc.2/3 Płeć

Bo liczy się człowiek - odc.3/3 Kultura

(czytaj więcej)