Wiadomości
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2018-10-17 21:09:27

W Krakowie Powiat Wodzisławski został uhonorowany tytułem Samorządowego Lidera Edukacji 2018. Otrzymał także Wyróżnienie Nadzwyczajne: Lidera Jakości Kształcenia oraz wyróżnienie Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa za największy progres w dziedzinie projektowania i wdrażania nowatorskich rozwiązań w edukacji w stosunku do poprzedniego postępowania certyfikacyjnego.

W Gali Finałowej Konkursu, współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, wzięło udział ponad 150 liderów samorządowych z całej Polski – prezydentów miast, burmistrzów, wójtów i starostów. Ze strony Powiatu Wodzisławskiego w gali uczestniczyła wicestarosta Danuta Maćkowska i naczelnik Wydziału Oświaty  Katarzyna Zöllner-Solowska.

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2018-10-07 21:33:24

Tytuł Microsoft Innovative Educator Expert dla nauczycielki
LO im. Noblistów Polskich
w Rydułtowach


.
(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2018-10-04 22:15:47
24 września 2018r. odbyła się konferencja dla uczczenia roku Zbigniewa Herberta w Polsce. Podczas spotkania zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" w Rybniku zostały wręczone nagrody uczestnikom wojewódzkiego konkursu "Jak Ja rozumiem Herberta". Miło nam poinformować, iż w kategorii tłumaczeniowej pierwsze miejsce zdobył Jakub Kempe za przekład wiersza pt. „Pudełko zwane wyobraźnią” na język angielski.
Serdecznie gratulujemy sukcesu oraz zachęcamy do porównania zwycięskiego tłumaczenia z oryginałem.
Lidia Szmelich,
opiekunka ucznia
(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2018-10-03 19:16:07

W poniedziałek hucznie obchodziliśmy dzień chłopaka. Panowie nie zawiedli - emocji było sporo...

Gratulujemy IIa zwycięstwa.


Oto skrót wydarzeń -> VIDEO

ks. Bartłomiej Bober

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2018-10-02 17:47:23

W związku z planowanym przeprowadzeniem ćwiczeń wszystkich służb ratowniczych oraz realizacją Powszechnej Samoobrony Ludności, informujemy o planowanym pozorowanym wypadku samochodowym. W kraksie będzie brało udział kilka samochodów. Akcję ratowniczą prowadzić będą wszystkie służby. Na miejsce przybędzie m. in. 5 wozów strażackich.

Cała akcja rozegra się 6 października 2018 r. w godzinach przedpołudniowych, na ulicach naszego miasta, w okolicy ul. Ofiar Terroru 99 (osiedle SM „ROW” przy kopalni).

Powyższe wydarzenie ma na celu uświadomienie społeczności, jakie działania są podejmowane podczas ratowania ludzi w wypadkach drogowych, co jest ich przyczyną oraz to z jakimi zdarzeniami mierzą się przedstawiciele służb ratowniczych prawie każdego dnia.

Na czas przeprowadzania ćwiczeń (w godz. od 9:00 do około 14:00) zostanie wyłączony z ruchu drogowego odcinek jezdni przy ul. Ofiar Terroru 99 oraz zostaną wytyczone objazdy.

Zachęcamy do obserwacji całego wydarzenia!!!

(czytaj więcej)