Wiadomości
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2010-06-27 11:29:27

Choć pogoda próbuje pokrzyżować nam szyki, mundial – odwrócić uwagę a wybory - zmylić tropy, każdy aktualny kalendarz, uczeń i nauczyciel potwierdzi – game is over!

Nadejście lata nawet Bardzo Ważnym Wydarzeniom odbiera palmę pierwszeństwa. To czas resetowania się ciał i umysłów, ładowania akumulatorów aparatów i kamer, tiuningowania figur. Budzi się w nas uśpiona umiejętność praktycznego posługiwania się językiem obcym. Wszędzie last minute i all inclusive,  how much i how do you do, one dolar i one drink. Słońce w raku i lwie gwarantuje nam czerwoną opaleniznę i rozjaśnioną czuprynę – jak przystało na środkowego Europejczyka. Słowem – pełna uciech i luzu wolność na miarę portfela.

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2010-06-23 12:14:49

BEZPIECZNE WAKACJE 2010 - STRONA ŚLĄSKIEGO URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO

 Celem akcji „Bezpieczne wakacje 2010” jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku szczególnie w miejscowościach turystycznych województwa śląskiego, zapewnienie bezpiecznego przejazdu dzieci i młodzieży do i z miejsc wypoczynku, zorganizowanie czynnego wypoczynku dzieci i młodzieży pozostającej w miejscu zamieszkania, podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa i bezpiecznych zachowań, w tym szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2010-06-16 21:59:10

W piątek 25.06 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego z wręczeniem świadectw promocyjnych. Uroczystości rozpoczynamy o godz. 9 mszą św. w naszym kościele.

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2010-06-12 00:03:40

DROGI GIMNAZJALISTO!

W związku ze zmianą Decyzji Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminu składania podania do szkoły ponadgimnazjalnej, informujemy, że został ustalony nowy termin składania podań w szkole pierwszego wyboru do dnia 22 czerwca 2010 r. do godz. 12.00.

Chcesz z nami pojechać do Finlandii, Turcji czy na Słowację? Przyjdź do naszej szkoły!

LICEUM NA "SKAŁCE" TO SZKOŁA, W KTÓREJ KAŻDY MOŻE ZNALEŹĆ MIEJSCE DLA SIEBIE! U NAS MASZ SZANSE BYĆ "KIMŚ".

1A - KLASA INFORMATYCZNA (dodatkowo matematyka, fizyka - dla przyszłych studentów kierunków ścisłych)

1B - KLASA MATEMATYCZNO - JĘZYKOWA (język angielski w biznesie!)

1C - KLASA "MEDYCZNA" - dodatkowo biologia, chemia

1D i 1E - KLASY HUMANISTYCZNE rozszerzające zainteresowania dziennikarsko-artystyczne jak i prawnicze i językowe

DLA AMBITNYCH - indywidualne toki nauczania (każda klasa)

DLA LEKARZY, INŻYNIERÓW, EKONOMISTÓW - dodatkowe godziny dla zainteresowanych z matematyki, biologii, fizyki, chemii i geografii poza siatką godzin (klasy A, B, C)

DLA DZIENNIKARZY, ARTYSTÓW I HUMANISTÓW - kółka zajęć artystycznych i dziennikarskich, indywidualne konsultacje (klasy C, D, E)

DLA ZNIECHĘCONYCH - odbudowanie motywacji do nauki poprzez odnajdywanie i pielęgnowanie indywidualnych pasji

DLA KAŻDEGO ... MATURA -  u nas nie tylko olimpijczyk się liczy, z każdym uczniem pracujemy tak, aby zdał maturę!!!

(czytaj więcej)
Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź, 2010-06-08 13:33:25

W imieniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rydułtowach, mamy zaszczyt zaprosić pięcioosobową delegacją uczniów każdego gimnazjum wraz z opiekunem do wzięcia udziału w pikniku naukowo – sportowym w ramach II Festiwalu Nauki oraz Dnia Szkoły Bez Przemocy, który odbędzie się 21.06.2010r. w godz. 9.00 – 13.00. Uczniowie wezmą udział w turnieju naukowo – sportowym. Atrakcyjne nagrody czekają. Prosimy o telefoniczne potwierdzenie obecności do dnia 16.06.2010r. - tel. 324578360.


(czytaj więcej)