Microsoft Innovative Educator Expert

Tytuł Microsoft Innovative Educator Expert dla nauczycielki
LO im. Noblistów Polskich
w Rydułtowach


.

Mirosława Dyka-Płonka jest nauczycielką języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach.  Laureatka European Language Label 2013, Microsoft Innovative Educator 2018 oraz Ambasador programu eTwinning 2018-2019, autorka kulturowych i TIKowych programów autorskich i innowacji pedagogicznych (1989-2018), eTwinnerka (Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości eTwinning 2012, 2013, 2017, 2018, I Nagroda „Nasz Projekt eTwinning 2014, tytuł “Szkoła eTwinning” 2018/2019), inicjatorka projektów Comenius/Erasmus +, międzynarodowych mini-projektów językowych i internetowych wyzwań maturalnych, nominowana do tytułu “EDUinspirator”, Nagrody “Global Teacher Prize” i plebiscytu Dziennika Zachodniego “Nauczyciel na Medal”, szczęśliwa posiadaczka tabletowej klasy, prowadzi stronę FB ”Tabletowy Notatnik Anglistki”, autorski blog i kanał YouTube “Matura z angla? No mam to!”. Lubi się uczyć i dzielić wypracowanymi wspólnie z młodzieżą materiałami multimedialnymi z uczniami i nauczycielami innych szkół. W sierpniu 2018 otrzymała zaszczytny tytuł Experta-Innowacyjnego Edukatora Microsoftu.


Tuż przed nowym rokiem szkolnym Microsoft ogłosił listę programu Microsoft Innovative Educator Expert, na której znaleźli się najbardziej innowacyjni edukatorzy i pasjonaci technologii Microsoft. Z Polski do ich grona dołączyło 175 nauczycieli. Pełna lista dostępna jest pod linkiem Lista Microsoft


Technologia, choć sama ewoluuje w dynamicznym tempie, w pojedynkę nie jest w stanie rozwinąć w uczniach umiejętności niezbędnych w XXI wieku. To nauczyciele są motorem napędzającym cyfrowy rozwój najmłodszych. W globalnym programie MIE Expert uczestniczy 8 800 nauczycieli  pełnych pasji do innowacji i chęci do zaszczepiania w młodych ludziach umiejętności obsługiwania technologii Microsoft.


W Polsce tytuł edukatora programu Microsoft Innovative Educator Expert ma 175 nauczycieli, dyrektorów szkół, trenerów i konsultantów z różnych etapów edukacji. MIE Experts pomagają w kształtowaniu przyszłości współpracują z Microsoft, szkołami i władzami lokalnymi. Owocem tej współpracy są innowacje wprowadzane do szkół.

Najbardziej innowacyjni nauczyciele dzielą się z innymi edukatorami swoimi pomysłami oraz stają się ekspertami w efektywnym wykorzystywaniu technologii Microsoft w edukacji.


Na podstawie artykułu na platformie Microsoft-informacje prasowe:
https://news.microsoft.com/pl-pl/features/microsoftmowi-nauczyciele-na-szostke/


Mirosława Dyka-Płonka / LO im.Noblistów Polskich w Rydułtowach

Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź dnia: 2018-10-07 21:33:24