MATHS IS ALL AROUND!

Z przyjemnością informujemy że nasze liceum odniosło sukces w kolejnym konkursie wniosków programu Erasmus +. Nasz projekt, MATHS IS ALL AROUND! został zaakceptowany do realizacji i otrzyma dofinansowanie w wysokości 30360 euro. Jak tytuł projektu wskazuje będzie on dotyczył matematyki. Nie będą to jednak kolejne, dodatkowe lekcje matematyki a matematyka … inaczej.

Ponadto nauczyciele chemii, biologii, fizyki, geografii i …angielskiego również wprowadzą uczniów w tajniki matematyki na swoich zajęciach. Przed nami dwa lata zabaw z matematyką, konkursów i wyzwań matematycznych, wydarzeń takich jak Dzień Matematyki czy Dzień Liczby Pi. Nie ominą nas także spotkania z partnerami projektu a są to licea z Bułgarii i Grecji, z którymi mieliśmy już okazje współpracować w poprzednich projektach, oraz rumuńskie technikum, nasz nowy partner. Pierwsze spotkanie partnerskie odbędzie się jeszcze w tym roku a w Rydułtowach ugościmy naszych projektowych przyjaciół w kwietniu 2020. Mamy nadzieję że nasi uczniowie będą się dobrze bawić i … uczyć a wszystkich sympatyków naszej szkoły prosimy – TRZYMAJCIE KCIUKI !

Koordynator projektu – Monika Brych

*logo autorstwa naszych partnerów z Rumunii

Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź dnia: 2019-09-10 21:35:28