Akcja „Upoluj swoją książkę” w naszej szkole!

Nasza szkoła, jako jedna z 1000 w kraju została zakwalifikowana do kolejnej edycji akcji „Upoluj swoją książkę” organizowanego w ramach projektu Czytaj PL. Uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całej Polski mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na dostarczonym do szkoły plakacie.

Plakat akcji z kodem został umieszczony na tablicy obok sekretariatu szkoły.

Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak „Opowiadania bizarne” Olgi Tokarczuk, „Komeda. Osobiste życie jazzu” Magdaleny Grzebałkowskiej, kryminały Remigiusza Mroza i Wojciecha Chmielarza, „Okruch” Anny Ficner-Ogonowskiej, czy wreszcie pierwszy tom kultowych „Zwiadowców” Johna Flanagana. Akcja trwa do końca listopada, a użytkownicy otrzymują dodatkowe 7 dni na dokończenie rozpoczętych książek.
Każdy użytkownik otrzymuje dodatkowo 5 bezpłatnych e-zaproszeń dla znajomych - można więc szerzyć czytelnictwo wszędzie tam, gdzie akcja jeszcze nie dotarła.

Akcja „Upoluj swoją książkę”, zorganizowana została z inicjatywy Instytutu Książki. Honorowy Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.
http://akcja.czytajpl.pl/

Zachęcamy do skorzystania!
JK

Opracowane przez: Eugeniusz Gwóźdź dnia: 2018-11-23 19:43:17