foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

http://skalna1.edu.pl/templates/dd_highschool_43/images/slideshow/3.jpgNasze liceum od lat wykorzystuje nowe technologie w procesie nauczania i uczenia się oraz we współpracy międzynarodowej, o czym świadczą realizowane z sukcesem projekty Erasmus+, wielokrotnie nagradzane projekty eTwinning (zdobyliśmy tytuł "Szkoła eTwinning 2018/2019" oraz liczne Krajowe i Europejskie Odznaki Jakości eTwinning). Już od roku 2014 prowadzimy zajęcia w tabletowej klasie języka angielskiego, stosując aplikacje i platformy edukacyjne do wspomagania nauki języka obcego i przygotowania do matury (innowacja "Matura w kieszeni. Przygotowanie do matury z j. angielskiego z wykorzystaniem urządzeń mobilnych"). Obecnie mamy aż trzy tabletowe klasy językowe, wspomagające tradycyjną naukę języków obcych.


Wprowadzenie nauki zdalnej nie było dla szkoły w Rydułtowach wielkim wyzwaniem, co odnotowała katowicka "Gazeta Wyborcza" już 20 marca 2020, podając przykład liceum, jako szkoły przygotowanej do zdalnego nauczania, dzięki wcześniejszemu zaangażowaniu nauczycieli i uczniów w poznaniu i stosowaniu technik informacyjno-komunikacyjnych na co dzień.

W pierwszym miesiącu zdalnego nauczania szkoła była zmuszona stosować różnorodne platformy do jego realizacji, co nie było wygodne ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Wprowadzenie Microsoft Office 365, jako jednorodnej platformy zdalnego nauczania dla całej szkoły już w kwietniu 2020, umożliwiło nauczycielom i uczniom darmowy dostęp do wszystkich aplikacji Microsoft dla Edukacji. Od prawie trzech miesięcy korzystamy z bezpiecznej platformy - prowadzimy lekcje w czasie rzeczywistym, dzielimy się materiałami multimedialnymi, współtworzymy dokumenty szkolne, kontaktujemy się z zespołami klasowymi i nauczycielskimi, prowadzimy wideo-konferencje Rady Pedagogicznej - współpracujemy on-line.

Udział szkoły w programie Microsoft dla Edukacji znacznie ułatwia nauczanie zdalne, współpracę i komunikację oraz zarządzanie całym zespołem szkolnym. Co więcej, zapewnia dostęp do szkoleń, warsztatów i kursów on-line, ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych oraz programów dedykowanych szkołom i nauczycielom.

dziennik

4458 zdalna

skalnaTV

facebook

logo instaling

dhk

dhk

logo instaling

 

Copyright © 2022 dr.EGw Rights Reserved.