foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach nagrodzone prestiżowym tytułem “Europejska Szkoła eTwinning 2018-2019” w roku Jubileuszu 70-lecia Szkoły!

 


“Z przyjemnością informujemy, że 1211  europejskich szkół ( w tym 70 polskich placówek edukacyjnych) zostało nagrodzonych etykietą eTwinning School Label po dwuetapowym procesie aplikacyjnym. Nagrodzone szkoły są pionierami i liderami w następujących dziedzinach:

Cyfrowa praktyka
e-Bezpieczna praktyka
Innowacyjne i kreatywne podejście do pedagogiki
Promowanie stałego rozwoju zawodowego pracowników
Promowanie praktyk wspólnego uczenia się z pracownikami i uczniami

Jest to nie tylko uznanie osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale także uznanie wielkiego sukcesu całego zespołu eTwinning w nagrodzonej szkole.

Etykieta Szkoły eTwinning została wprowadzona w 2017 roku, aby wyróżnić i nagrodzić zaangażowanie i poświęcenie nie tylko indywidualnych nauczycieli eTwinning, ale także zespołów nauczycieli i liderów szkolnych w tej samej placówce”. 

 

Powyższą informację szkolna koordynatorka projektów eTwinning Mirosława Dyka-Płonka otrzymała 10.04.2018. od Europejskiego Biura eTwinning z zapowiedzią publikacji prasowej na forum europejskim, nagród-niespodzianek dla Szkoły oraz z logo “Szkoła eTwinning”, które z dumą mamy prawo prezentować na stronie internetowej i w materiałach promocyjnych naszego Liceum. Komisarz ds Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Komisji Europejskiej przesłał uczniom, nauczycielom i dyrekcji list gratulacyjny.

Uczniowie naszej Szkoły realizują międzynarodowe projekty eTwinning już szósty rok. O ich wartości świadczą zdobywane wyróżnienia. Krajowa Odznaka Jakości 2012, Europejska Odznaka Jakości 2013 dla uczniów i koordynatora, Europejski Znak Innowacyjności w Nauczaniu Języków Obcych (European Language Label) 2013 dla koordynatora , I Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie “Nasz Projekt eTwinning - Świadomy Użytkownik Internetu 2014”, Nagroda Specjalna Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji 2014, nominacja do tytułu “EDUinspirator 2015” w kategorii “Edukacja Językowa” dla koordynatora  za projekt “Safetiquette-Safety Tips for Young Internet Users 2012-2014” na temat bezpieczeństwa w Internecie.

 

W ubiegłym roku szkolnym w klasie maturalnej zakończyliśmy realizację projektu “Web 2.0. Education World 2016/2017” we współpracy ze szkołami aż z 55 państw, nagrodzonego Krajową Odznaką Jakości 2017 oraz Europejską Odznaką Jakości 2017. Projekt poświęcony był aplikacjom edukacyjnym i wolnym zasobom internetowym. Poznanie ich ułatwiło uczniom realizację innowacji pedagogicznej “Matura w kieszeni. Przygotowanie do egzaminu maturalnego z wykorzystaniem aplikacji i urządzeń mobilnych”. Obecnie realizuje innowację kolejna klasa maturalna.

 

Ubiegłoroczna klasa pierwsza sfinalizowała właśnie pracę nad projektem “Worldwide Love and Peace 2017/2018”, w którym skupialiśmy się na promowaniu wyjątkowych postaci historycznych, otrzymując Krajową Odznakę Jakości eTwinning 2018, z prawem do ubiegania się o Europejską Odznakę Jakości.

 

Mamy nadzieję, że czekają nas kolejne laury za dobrą pracę, ale nie to jest najważniejsze. Ważne, że uczymy się odpowiedzialności za nasz wizerunek internetowy i bezpieczeństwo w sieci, że spotykamy przyjaciół, z którymi możemy pogadać w języku angielskim, że udział w projektach pozwala nam na wirtualne wizyty w licznych szkołach na świecie, że dowiadujemy się, jak wykorzystać zasoby Internetu dla edukacji, że sami tworzymy materiały, z których mogą korzystać inni uczestnicy wirtualnej społeczności uczniów i nauczycieli.

 

Tytuł “Europejskiej Szkoły eTwinning 2018-2019” jest  dla nas wyjątkowy, bo ta europejska nagroda jest nie tylko dowodem na realizację dobrych projektów. Doceniony został fakt,  że cały zespół nauczycieli, pracowników i uczniów naszej Szkoły potrafi dzielić się wiedzą i uczyć się od siebie nawzajem w myśl szkolnej zasady “ Alter Alterum Docet” oraz wspólnie dbać o bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. Promujemy edukację ukierunkowaną na współpracę i  korzystanie z najnowszych osiągnięć technologii. Rozumiemy, że szkoła XXI wieku nie da radę uciec od cyfrowego świata - musi go oswoić i mądrze wykorzystać w procesie nauczania i uczenia się.

 

Sukces Szkoły został odnotowany przez lokalną “Klukę” oraz ogólnopolski “Głos Nauczycielski” Głos Nauczycielski

 

Mirosława Dyka-Płonka, 

szkolny koordynator programu eTwinning w LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach

Ambasador  Programu eTwinnining 2018-2019 z nadania Krajowego Biura eTwinning i Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Ambasador

 

 

 

 

 

 

 

dziennik

4458 zdalna

skalnaTV

facebook

logo instaling

dhk

dhk

logo instaling

 

Copyright © 2022 dr.EGw Rights Reserved.