foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
WAKACJE!!!

Skalna zaprasza!

dziennik

dziennik

dziennik

Nasi partnerzy naukowi

Login Form

film0

Do koncertu dla Niepodległej zaprosił nas Organizator – Urząd Miasta i poprosił o przygotowanie występu, który wzbogacił scenariusz „pisany” przez rydułtowskie szkoły i artystów działających na terenie miasta. Przygotowaliśmy mini inscenizację dwóch dialogów z „Wesela” – rozmowę Racheli z Panem Młodym i panny Młodej z Poetą. Sceny dramatu odegrali Natalia Kuligowska i Paweł Makarski oraz Dominika Grabarczyk i Michał Gajda.

Wywarli wrażenie, na jakie zasługuje Wyspiański. Recytowali swoje kwestie ponad czasem, ale tak, że słowa Poety „A to Polska właśnie” (pod sercem) wróciły w puencie Pani Dyrektor na koniec przepięknego koncertu. Obok aktorów – recytatorów w programie tego koncertu wystąpiły nasze gwiazdy śpiewające – Weronika Ryś i Ewa Horoba. Piosenka „Miasto” z filmu Jana Komasy „Miasto 44” w ich wykonaniu była wysłuchana z wielkim wzruszeniem publiczności.

 

A na widowni zacni Goście – Pan Burmistrz Miasta Marcin Połomski, Pani Starosta Kornelia Newy i wielu innych oprócz pełnej sali, którą w piątkowy wieczór, w przeddzień Święta Niepodległej wypełnił jeden duch – poczucia tożsamości narodowej.

Maria Firut

dziennik

4458 zdalna

skalnaTV

facebook

logo instaling

dhk

dhk

logo instaling

 

Copyright © 2020 dr.EGw Rights Reserved.