film promocyjny liceum na skalnej

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/2022

KLASA

BIOLOGICZNO - CHEMICZNA1a

KLASA

HUMANISTYCZNA1b

ZAJĘCIA DODATKOWE1c

Opis >>

Oferta edukacyjna powiatowych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Informator naborowy dostępny jest TUTAJ.

KLASA 1 A

biologiczno-chemiczna

PRZEDMIOTY ROZSZERZONE

• biologia
  • chemia
  • język angielski

JĘZYKI OBCE

• język angielski
  • język niemiecki (kontynuacja) lub język włoski (od podstaw)
Język angielski jest językiem wiodącym. Zajęcia realizowane są w grupach międzyoddziałowych, zgodnych z poziomem zaawansowania uczniów.
 Zajęcia z drugiego języka obcego – języka niemieckiego lub języka włoskiego – realizowane są również w grupach międzyoddziałowych. Grupa językowa zostanie utworzona jeżeli zbierze się odpowiednia ilość chętnych i pozwolą na to możliwości organizacyjne szkoły. W przeciwnym razie uczeń będzie musiał wybrać inną grupę.

INFORMACJE DODATKOWE O KLASIE

Profil klasy ma na celu wszechstronne przygotowanie ucznia do podjęcia studiów na kierunkach przyrodniczych i medycznych.

Nauka w tej klasie pomoże uczniowi rozwijać zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi oraz umożliwi kształcenie na kierunkach przyrodniczo-medycznych. Przygotuje też  do zdania matury w zakresie rozszerzonym z biologii, chemii i języka angielskiego.

Poza obowiązkowymi zajęciami oferujemy również:

• wyjazdy na wykłady z biologii, chemii na Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Medyczny,  Politechnikę Śląską,
  • kółka biologiczne, chemiczne, języka angielskiego
  • wyjazdy edukacyjne związane z realizacją podstawy programowej przedmiotów rozszerzonych np. do ZOO we Wrocławiu, do Palmiarni, Ogrodu Botanicznego, Planetarium Śląskiego i innych obiektów edukacyjnych
  • przygotowanie zainteresowanych uczniów do udziału w konkursach (np. Olimpiada Ekologiczna, regionalne, wojewódzkie oraz krajowe konkursy chemiczne i biologiczne oraz językowe)
  • udział w projektach międzynarodowych ( m. in. Erasmus +, Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, eTwinning)
  • NOWOŚĆ – zajęcia dodatkowe z j. angielskiego elementy języka zawodowego dla osób przygotowujących się do pracy w zawodach medycznych (rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa zawodowego z zakresu opieki zdrowotnej)

Klasa o tym profilu przeznaczona jest dla uczniów, którzy chcieliby kontynuować edukację na kierunkach takich jak:

• medycyna
  • weterynaria
  • ratownictwo medyczne
  • stomatologia
  • pielęgniarstwo
  • położnictwo
  • ochrona środowiska
  • fizjoterapia
  • farmacja
  • kosmetologia
  • analityka medyczna
  • biologia
  • chemia
  • psychologia
  • dietetyka

4458 zdalna

skalnaTV

Copyright © 2021 dr.EGw Rights Reserved.